TR / EN MENU
Hakkımızda
YouthWorks DNA

YouthWorks Hakkında

YouthWorks, veri ile yaratıcılık arasındaki noktaları birleştirerek hareket eden yeni nesil bir entegre yaratıcı ajanstır.

YW, günümüzde insanların dikkatinin ve mecraların parçalı olduğunu biliyor. Bu sebeple Veri, Hackvertising ve Neuro Araştırma araçlarını yaratıcı çözümlerinde kullanıyor.

YÖNETİM

SERHAT GÜRCÜ
FOUNDER / AGENCY PRESIDENT

2004’te kurduğu Youth Republic, Türkiye’de hedef kitle uzmanlığına dayalı ajans modellerinin öncüsü ve pazarının lideri oldu. On yıl boyunca ajansın liderlik görevini sürdüren Gürcü, Fortune dergisinin genç girişimci lider ve yöneticilerin seçildiği “40 Yaş Altı 40 Yönetici” listesinde, beş yıl üst üste yer aldı. Kariyeri boyunca farklı sektörlerden; Vodafone, P&G, Unilever, Ülker, Finansbank, Eti, Tchibo, Boyner, Intel, Under Armour, Red Bull, Mondalez gibi firmalara hizmet veren Gürcü; Aralık 2015’te Youth Republic’ten ayrıldıktan sonra kurduğu yeni nesil yaratıcı ajans YouthWorks’te Ajans Başkanı olarak kariyerine devam ediyor.

SEDEN GÜRCÜ
CO-FOUNDER / VICE PRESIDENT

University of Worcester’da “Business Management” ve London School of Economics (LSE) ’de “International Business Strategies” programlarını bitirdikten sonra, reklamcılık sektorüne 2004 yılında Leo Burnett Istanbul’da başladı ve 5 yıl P&G, McDonald’s, Kellogg’s, General Motors ve Diageo gibi global markaların “Müşteri İlişkileri Direktör’lüğünü yürüttü. “Start-up” tecrübesi elde etmek için Amerikalı Monster.com şirketinin Türkiye’ye getirilmesinde öncülük etti, 3 yıl burada Pazarlama Direktoru ve icra kurulu üyesi olarak çalıştıktan sonra “Integrated marketing agency” deneyimini kazanmak için,Youth Republic’te Başkan Yardımcısı olarak 5 yıl süresince 100-150 kişilik ekiplerin yönetilmesinde öncülük etti. Bugüne kadar P&G, Unilever, Coca Cola, Intel, Tchibo, Ülker, Arçelik, Finansbank, Boyner, Eti, Under Armour, Redbull, Playstation gibi pek çok yerel ve global markanın hem iş sorunlarına çözüm üretti hem de bu markaları gençliğe yakınlaştırdı. 2016’da YouthWorks’un kurulmasında öncülük etti. Halen ajansta Kurucu Ortak ve Başkan Yardımcısı olarak yerel ve global markalara hizmet vermeye devam ediyor.

Yetkinliklerimiz

STRATEJİ

YouthWorks’te markalara dinamizm katan ve/veya gençlere ulaştıran iletişim stratejileri sunuyoruz.

ENTEGRE

360 derece yaklaşımından farklı olarak, güçlü iç görülerden çıkan fikirleri tasarım aşamasında birbirine entegre üretiyor ve uyguluyoruz.

Örnek İşlerimiz

VERİ

Veri odaklı yaratıcılığın gücüne inanıyoruz. Yaptığımız araştırmalardan birisini incelemek için tıklayın.

Örnek iş incelemek için tıklayın.

DİJİTAL

YouthWorks dijital düşünür. Tüm kreatif uygulamalarımız net ölçümlemelere dayanır. İlk 5 saniyede atlanacaksa bizim için o fikir iyi değildir.

İÇERİK

YouthWorks, Youtube Certified olan ilk kreatif ajanstır. Video ya da text, markamızın performans ve/veya imaj odaklı çözümlerini hazırlarız.

SOSYAL MEDYA

Facebook Türkiye’ye girdiğinden bugüne markaların sosyal medya içeriklerini yönetiyoruz. Ne mi değişti? Her şey!

ARAŞTIRMA

Sadece markalarımızın bizimle paylaştığı araştırmalarla yetinmiyoruz. Sektöre yön verecek araştırmalar da yapıyoruz.

Digital Head araştırmasını incelemek için tıklayın.

TEKNOLOJİ

Etkinliklerde ya da mağazalarda, Marka deneyimi için gerekli olan Phygital teknolojiyi üretiyoruz. Compact’ı incelemek için tıklayın.

DENEYİM

Deneyim pazarlaması çözümleri sunan Connected’ı incelemek için tıklayın.

MÜŞTERİLERİMİZABDİ İBRAHİM
Boyner
ETİ
Goon
Grundig
Intel
KİĞILI
LOREAL
P&G
Ruhun Doysun
Tchibo
Under Armour